0 0
Bazový likér z kvetov – dedkov RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
30 ks Kvet baza čierna podľa veľkosti kvetov - potreby
1 l Alkohol vodka alebo slivovica, prípadne iný biely alkohol
150 g Kryštálový cukor alebo podľa chuti, potreby
NA DOCHUTENIE BAZOVÉHO LIKÉRU
2 ks Pomaranč čerstvá pomarančová šťava
NA ĎALŠIE DOCHUTENIE BAZOVÉHO LIKÉRU
podľa chuti Celá škorica pridáme k lúhovaniu bazy
podľa chuti Badián pridáme k lúhovaniu bazy
podľa chuti Klinčeky pridáme k lúhovaniu bazy

Nutričné informácie

1
Porcia
140
kcal

Bazový likér z kvetov – dedkov RECEPT

Tip pre Vás. Ako využiť kvety bazy čiernej? Vyskúšajte náš liečivý domáci bazový likér. Jeho chuť a vôňa Vás určite očarí. Likér je lahodný, vynikajúci na každú rodinnú príležitosť či posedenie s priateľmi.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Sezónny recept
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA DOCHUTENIE BAZOVÉHO LIKÉRU

  • NA ĎALŠIE DOCHUTENIE BAZOVÉHO LIKÉRU

Popis:

Zdieľať

Bazový likér z kvetov bazy čiernej. Overený dedkov recept, ktorý hľadajú všetci. Lahodný domáci likér vynikajúcej chuti a vône, zdraviu prospešný vďaka účinkom bazy. Všetko však s mierou. Na zdravie priatelia.

Kvety bazy čiernej zbierame na konci jari a začiatku leta. Rastie takmer všade. Baza čierna má úžasnú podmanivú vôňu a mnoho benefitov pre naše zdravie, a to ukľudňujúce, analgetické, protivírusové, antioxidačné i protizápalové. Obsahuje aj dôležité vitamíny – A, B, C.

Hľadáte ďalšie bazové recepty? Skúste náš fajnový domáci bazový sirup  vynikajúci bazový med  alebo osviežujúcu bazovú limonádu . Skvelý je aj domáci bazový cukor , úžasný do koláčov, dezertov, všade tam, kde používame vanilkový cukor. Voňavý bazový cukor dodá na výživnosti práve pre svoje liečivé účinky.

Recepty na domáce likéry. Oplatí sa ich rozhodne vyskúšať. Domáci jablkový likérčučoriedkový likértrnkový likér   i najlepšia domáca griotka . Najobľúbenejší – dokonalá babičkina  orechovica, výborná pri mnohých zdravotných problémoch. O chvíľu tu máme likérovú sezónu, nech sa páči.

Dobrá rada. Kvety bazy čiernej zbierame na čistých odľahlých miestach. Nie je problém ju nájsť, priláka svojou nezameniteľnou vôňou. Zber – po slnečných dňoch (nie po daždi), aby mali kvety bazy čo najviac peľu. Na dochutenie bazového likéru – skvelý pomaranč, pre zaujímavú chuť môžeme zvoliť aj celú škoricu, badián či klinčeky. S korením však opatrne, pretože má špecifickú chuť a vôňu. Bazový likér pripravujeme z vodky (mne sa najviac osvedčila, keďže má neutrálnu chuť), môže byť aj slivovica, rum či iný biely alkohol. Vhodná je aj domáca pálenka, rátame však, že likér bude ostrejší.

množstvo ingrediencií v recepte = cca 2×0,7 l fľaša bazového likéru

1 porcia = 0,05 l

 

Kroky

1
Hotové

Kvety bazy čiernej zbierame za slnečného počasia na čistých a odľahlých miestach. Bazové kvety musia byť úplne rozkvitnuté. Po zbere ich necháme chvíľu odležať (pozor, nie na slnku), aby povyliezal nežiadúci hmyz. Kvety zbavíme nečistôt, ale aj stoniek, pretože sú škodlivé. Použijeme iba kvety.

2
Hotové

Kvety bazy nepotrebujeme umývať, pretože chceme využiť čo najviac liečivého peľu. Kvety vložíme do 4 l skleneného pohára alebo väčšieho hrnca. Bazu zalejeme alkoholom, napríklad vodkou. Môžeme pridať podľa chuti celú škoricu, badián či klinčeky. Nezabúdame, kvety musia byť zaliate alkoholom.

3
Hotové

Hrniec s bazou prikryjeme tanierom, sklenený pohár uzavrieme viečkom. Lúhujeme pri izbovej teplote aspoň jeden mesiac, aj dlhšie, občas premiešame. Tak bazový likér scedíme cez gázu, kvety bazy poriadne vytlačíme, odstránime i korenie. Do likéru primiešame ešte cukor, ale aj pomarančovú šťavu - podľa chuti.

4
Hotové

Keď sa cukor rozpustí, domácu bazovicu nalievame do fliaš. Likér skladujeme v chladničke alebo na chladnom tmavom mieste. Bazový likér chutí najlepšie dobre vychladený. Môžeme ho degustovať ako klasický likér, alebo pridať do rôznych domácich limonád a nápojov. Skvelý je aj do čaju či grogu.

5
Hotové

Prečo práve domáci bazový likér (bazovica)? Pretože si pripravíme vynikajúci liečivý alkoholický nápoj. Baza čierna, známa pre svoje vynikajúce antioxidačné, protizápalové, imunostimulačné, protivírusové, analgetické i ukľudňujúce účinky. Kvety bazy čiernej bohaté na antioxidanty a vitamíny A, B a C.

Martina

Ako dlho piecť rybu na panvici
predchádzajúci
Ako dlho piecť rybu na panvici – RECEPT
Ako dlho piecť rybu na panvici
predchádzajúci
Ako dlho piecť rybu na panvici – RECEPT

Pridajte svoj komentár