0 0
Tuniaková pomazánka pre deti – obľúbený RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
160 g Tuniak konzerva - tuniak vo vlastnej šťave
3 PL Maslo maslo s 82 % tuku alebo maslo rastlinné
3 PL Kečup alebo podľa chuti
NA DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ POMAZÁNKY
podľa chuti Soľ
NA ĎALŠIE DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ POMAZÁNKY
podľa chuti Pažítka alebo jarná cibuľka

Nutričné informácie

1
Porcia
180
kcal

Tuniaková pomazánka pre deti – obľúbený RECEPT

Tip pre Vás. Vynikajúca domáca tuniaková pomazánka, výbornej - jemne sladkej chuti. Potrebujeme iba 3 ingrediencie - tuniaka vo vlastnej šťave, maslo a kečup. Kečup deti milujú, a aj túto rybaciu pomazánku si určite obľúbia, tuniaka nebudú takmer cítiť.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ POMAZÁNKY

  • NA ĎALŠIE DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ POMAZÁNKY

Popis:

Zdieľať

Tuniaková pomazánka pre deti – obľúbený recept. Vyskúšajte. U nás doma patrí medzi top 5 najobľúbenejších pomazánok. Stačí ju natrieť na chlebík, pečivo, pridať čerstvú zeleninu. Výdatná a chutná domáca nátierka pre celú rodinu.

Tuniak – potravina s vysokým obsahom bielkovín, zdravých tukov, predovšetkým omega-3 mastných kyselín, bohatý i na antioxidanty. Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy a mozgu, prospieva zdravému srdcu, očiam, pomáha aj pri chudnutí. Tuniak zlepšuje pokožku, vynikajúci proti zápalom. Obsahuje vitamíny a minerály – vitamín A, B 6 a B 12. Minerály – fosfor, draslík, horčík, selén i sodík.

Hľadáte najlepšie domáce pomazánky pre celú rodinu? Lahodná vajíčková , nátierka z kuracieho mäsa , domáca lučina z tvarohu a kyslej smotany, najlepšia cuketová , ale aj mrkvová nátierka s tvarohom (recept plný bielkovín) – zaručene naše overené. Z rybacích nátierok skúste zdravú rybaciu pomazánku , aj vynikajúcu nátierku z údenej makrely . Tuniaková pomazánka pre deti.

Dobrá rada. Tuniak v konzerve môžeme zvoliť vo vlastnej šťave alebo v oleji. Nezabúdame však, tuniak naložený v oleji má omnoho viac kalórií. V obchodoch nájdeme aj tuniaka v olivovom oleji. Niekto konzervovaný tuniak zatracuje, ale, čerstvý tuniak obsahuje niekedy omnoho viac ortuti ako tuniak v konzerve – dôsledok znečistenia životného prostredia. Dávame preto pozor na zloženie potravín – výrobkov.

množstvo ingrediencií v recepte = 2-3 porcie

Kroky

1
Hotové

Pripravíme si tuniaka - vylejeme z neho vlastnú šťavu. Ak máme tuniaka v oleji, zlejeme olej. Do misky pridáme tuniaka, zmäknuté maslo (rastlinné maslo) a kečup. Keď chceme tuniakovú pomazánku so štruktúrou, ingrediencie jednoducho roztlačíme vidličkou.

2
Hotové

Ak chceme tuniakovú pomazánku jemnú - lahodnú, stačí všetky suroviny rozmixovať alebo vyšľahať. Hotovú tuniakovú pomazánku dochutíme soľou podľa chuti - potreby. Keď Vaše deti obľubujú pažítku, primiešame ju do hotovej domácej tuniakovej pomazánky.

3
Hotové

Tuniakovú pomazánku chvíľu zachladíme, chute sa výborne prepoja. Na prípravu je vhodné maslo s 82 % tuku alebo maslo rastlinné, môže byť aj smotanová nátierka. Kečup pre deti vyberáme kvalitný, s vysokým podielom paradajok, najlepšie domáci.

Martina

Cuketa na panvici so slaninou
predchádzajúci
Cuketa na panvici so slaninou – najlepší RECEPT
Soľ z medvedieho cesnaku
ďalšií
Soľ z medvedieho cesnaku – liečivý RECEPT
Cuketa na panvici so slaninou
predchádzajúci
Cuketa na panvici so slaninou – najlepší RECEPT
Soľ z medvedieho cesnaku
ďalšií
Soľ z medvedieho cesnaku – liečivý RECEPT

Pridajte svoj komentár