0 0
Tuniaková nátierka s cottage syrom – FITNESS recept

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
185 g Tuniak 1 konzerva - tuniak vo vlastnej šťave, môže byť aj v oleji, ak si kalórie nestrážime
200 g Cottage cheese cottage syr, klasický biely, prípadne ochutený naslano
NA DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ NÁTIERKY
podľa chuti Soľ
1 štipka Mleté čierne korenie alebo podľa chuti
1 štipka Mletá červená paprika alebo podľa chuti
1 štipka Kurkuma alebo podľa chuti - vynikajúca proti zápalom, úžasná pre naše kĺby
NA ĎALŠIE DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ NÁTIERKY
podľa chuti Bylinky petržlenová vňať, pažítka, kôpor, môže byť aj bazalka

Nutričné informácie

1
Porcia
100
kcal

Tuniaková nátierka s cottage syrom – FITNESS recept

Tip pre Vás. Obľubujeme pikantné chute? Do našej tuniakovej nátierky s cottage syrom môžeme pridať nadrobno nakrájanú chilli papričku. Pre milovníkov cesnaku - primiešame roztlačený cesnak. Domácu tuniakovú nátierku úžasne doladí, pripravíme tak skvelú nátierku plnú bielkovín, i nátierku proti bacilom.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ NÁTIERKY

  • NA ĎALŠIE DOCHUTENIE TUNIAKOVEJ NÁTIERKY

Popis:

Zdieľať

Tuniaková nátierka s cottage syrom – fitness recept. Nátierka plná bielkovín, vynikajúca, ak strážime kalórie. Keď chceme nátierku s jemnou štruktúrou – hladkú, pomazánku premixujeme ponorným mixérom. Treba však rátať, že bude trošku redšia. Necháme zachladiť.

Cottage – diétna mňamka, bohatý zdroj bielkovín a probiotík. Bielkoviny – dôležité pre rast a revitalizáciu kostí, svalstva, vlasov a nechtov. Obsahuje i proteín kazeín, ktorý pomaly trávi, pomáha tak zvyšovať svalovú hmotu. Z vitamínov majú zastúpenie hlavne vitamíny skupiny B a vitamín D (pre nás ženy veľmi dôležitý). Minerály – potrebný vápnik a fosfor.  Cottage podporuje aj zdravé črevá, mal by ale obsahovať kultivované mlieko.

Tuniak – potravina s vysokým obsahom bielkovín, zdravých tukov, predovšetkým omega-3 mastných kyselín, bohatý i na antioxidanty. Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy a mozgu, prospieva zdravému srdcu, očiam, pomáha aj pri chudnutí. Tuniak zlepšuje pokožku, vynikajúci proti zápalom. Obsahuje vitamíny a minerály – vitamín A, B 6 a B 12. Minerály – fosfor, draslík, horčík, selén i sodík.

Hľadáte overený recept na zdravé žemle z cottage cheese? Skúste tie naše. Tuniakové recepty. Rýchle cestoviny s tuniakom a paradajkami či skvelé cuketovo-tuniakové placky . Najlepší kuskus šalát s tuniakom a zeleninou  – poteší Vaše chuťové poháriky i zdravie.

Dobrá rada. Tuniak v konzerve môžeme zvoliť v oleji alebo vo vlastnej šťave. Nezabúdame však, tuniak naložený v oleji má omnoho viac kalórií. V obchodoch nájdeme i tuniaka v olivovom oleji. Poniektorí konzervovaný tuniak zatracujú, ale, čerstvý tuniak obsahuje niekedy viac ortuti ako tuniak v konzerve – dôsledok znečistenia životného prostredia. Dávame preto pozor na zloženie potravín – výrobkov.

množstvo ingrediencií v recepte = 4 porcie nátierky

Kroky

1
Hotové

Príprava našej domácej tuniakovej nátierky s cottage syrom je úplne jednoduchá. Konzervu tuniaka otvoríme, vlastnú šťavu môžeme zliať, aby nebola nátierka riedka. Do misky pridáme tuniaka a chottage cheese.

2
Hotové

Všetko spolu premiešame, pridáme korenie podľa chuti - soľ, mleté čierne korenie, mletú červenú papriku a kurkumu. Premiešame. Na ďalšie ochutenie sú výborné bylinky - napríklad nadrobno nakrájaná petržlenová vňať.

3
Hotové

Ak dáme tuniakovú nátierku s cottage syrom zachladiť, chute sa výborne prepoja. Fantastickú nátierku plnú bielkovín podávame na tmavom, kváskovom či proteínovom chlebíku, vynikajúco ladia aj hrianky s cesnakom.

Martina

Jablkový likér
predchádzajúci
Domáci jablkový likér, RECEPT z jabĺk
Kurací steak na panvici
ďalšií
Kurací steak na panvici, dokonalý RECEPT
Jablkový likér
predchádzajúci
Domáci jablkový likér, RECEPT z jabĺk
Kurací steak na panvici
ďalšií
Kurací steak na panvici, dokonalý RECEPT

Pridajte svoj komentár