0 0
Rýchly DEZERT do pohára s pudingom – recept

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
6 dl Mlieko
1 ks Zlatý klas 40 g, môže byť aj puding vanilkový, čokoládový, malinový (38-40 g balenie)
1 ks Vanilkový cukor 8 g alebo podľa chuti
2-3 PL Kryštálový cukor PL/polievková lyžica alebo podľa chuti
NA DOCHUTENIE DEZERTU DO POHÁRA
podľa chuti Ovocie jahody, banány, čučoriedky alebo maliny
podľa chuti Piškóty piškóty alebo sušienky maslové, čokoládové či perníky
podľa chuti Čokoláda kúsky čokolády tmavej, mliečnej alebo bielej, môžeme aj vynechať
NA KONEČNÉ DOZDOBENIE DEZERTU
podľa chuti Mäta lístočky mäty alebo medovky

Nutričné informácie

1
Porcia
280
kcal

Rýchly DEZERT do pohára s pudingom – recept

Tip pre Vás. Pri intolerancii na lepok, zvolíme vhodné bezlepkové piškóty či sušienky. Nemôžeme mliečnu laktózu? Pridáme mlieko mandľové, kokosové či sójové, taktiež aj overené sušienky. Sladký dezert do pohára pre celú rodinu.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA DOCHUTENIE DEZERTU DO POHÁRA

  • NA KONEČNÉ DOZDOBENIE DEZERTU

Popis:

Zdieľať

Rýchly dezert do pohára s pudingom – recept. Jednoduchý a lacný dezert bez pečenia, vhodný aj pri bezlepkovej diéte. Čo môžeme na skvelý dezert použiť? Základné ingrediencie – mlieko, Zlatý klas (obľúbený puding) a cukor. Ďalej – obľúbené dostupné ovocie (jahody, banány, maliny, čučoriedky) a piškóty, maslové sušienky či zvyšné keksíky (výborné i bez lepku). Poháre zdobíme podľa fantázie. Sladké maškrtenie pre všetkých.

Dezerty bez pečenia, chutné sladké dobroty do pohárov obľubujeme viacerí – rýchle a jednoduché na prípravu. Keď ich vrstvíme do sklenených pohárov na stopke, vyzerajú veľmi efektne. Čo poviete? Fantastický dezert do pohára s pudingom, nenáročný recept aj pre začiatočníkov.

Hľadáte recepty na vynikajúce pochúťky do pohárov? Skúste našu čokoládovú penu so štipkou chilli. Zvýšili vám perníky – medovníky z Vianoc? Rýchly perníkový dezert bez pečenia – recept iba pre Vás. Niečo svieže? Nech sa páči. Dezert Valentín  alebo tvarohovo- smotanový dezert . Pochúťky, ktoré vyzerajú fantasticky, potešia každú nečakanú návštevu.

Dobrá rada. Rýchly dezert do pohára s pudingom chutí úžasne dobre vychladený, ale aj vlažný. Vanilková, ovocná alebo čokoládová chuť? Stačí si iba vybrať. Chuť vanilky a malín (jahôd), alebo aj čokoládová chuť s banánmi – nezameniteľné úžasné kombinácie na prípravu domácich dezertov bez pečenia.

množstvo ingrediencií v recepte = 4 porcie pudingového dezertu

 

Kroky

1
Hotové

Na prípravu rýchleho dezertu do pohára s pudingom si pripravíme základné ingrediencie. Potrebujeme 6 dl mlieka a 1 ks (40 g) Zlatý klas, alebo obľúbený ochutený puding (čokoládový, vanilkový, mätový). Pridáme 6 dl mlieka, aby nebol puding príliš hustý.

2
Hotové

Do hrnca dáme variť polovicu - 3 dl mlieka. Zvyšné mlieko vymiešame spolu so Zlatým klasom dohladka, tak primiešame k zvyšnému teplému mlieku. Uvaríme polohustý puding, ktorý dochutíme cukrom podľa chuti. Puding necháme chvíľu chladnúť.

3
Hotové

Pripravíme 4 poháre. Efektné sú poháre na stopke - vynikajúci pudingový dezert sa bude v takýchto pohároch úžasne vynímať. Do pohárov nadrobíme piškóty alebo maslové sušienky, môžeme i perníky z Vianoc. Pripravíme obľúbené ovocie, ktoré umyjeme.

4
Hotové

Umyté ovocie osušíme, väčšie kusy nakrájame. Do pohárov vrstvíme piškóty (sušienky), vlažný puding, fajnové ovocie, ale aj kúsky čokolády. Pudingový dezert ozdobíme podľa vlastnej fantázie - ovocím, sušienkami, čoko kúskami, mätou. Necháme zachladiť.

Martina

Najlepšie orechové šuhajdy
predchádzajúci
Najlepšie orechové šuhajdy RECEPT
Kuracia pečienka na cibuli
ďalšií
Šťavnatá kuracia pečienka na cibuli – RECEPT
Najlepšie orechové šuhajdy
predchádzajúci
Najlepšie orechové šuhajdy RECEPT
Kuracia pečienka na cibuli
ďalšií
Šťavnatá kuracia pečienka na cibuli – RECEPT

Pridajte svoj komentár