0 0
Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
SUCHÉ INGREDIENCIE
2 hrnčeky Polohrubá múka môže byť aj špaldová, pridáme jej však menej
1 hrnček Kryštálový cukor môžeme zvoliť aj trstinový cukor
1 ks Prášok do pečiva 12 g
1 ks Vanilkový cukor 8 g
MOKRÉ INGREDIENCIE
1 hrnček Mlieko mlieko vlažné
3 ks Vajce
0.5 hrnčeka Olej slnečnicový, repkový, môžeme pridať aj olej kokosový
NA DOCHUTENIE
4 hrste Čučoriedky 4 plné hrste čučoriedok

Nutričné informácie

1
Porcia
98
kcal

Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT

Tip pre vás. Ak si chceme upiecť menšie množstvo čučoriedkových muffín - iba 12 kusov, množstvo ingrediencií znížime na polovicu. Pri intolerancii na lepok a laktózu pridáme vhodnú a osvedčenú bezlepkovú múku, taktiež aj mlieko bez laktózy.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • SUCHÉ INGREDIENCIE

  • MOKRÉ INGREDIENCIE

  • NA DOCHUTENIE

Popis:

Zdieľať

Čučoriedkové muffiny hrnčekové – vláčne a veľmi chutné. Dokonalé muffiny s čučoriedkami hotové za pár minút. Prípravu zvládnu aj začiatočníci. Sladká zdravšia dobrota pre celú rodinu.

Muffiny – vynikajúce na oslavy, párty, výlety, desiatu či olovrant do školy. Muffinky pečieme v košíčkoch. Po upečení ich nemusíme krájať,  skvelé ihneď na maškrtenie. Vyskúšajte aj naše obľúbené perníkové muffiny či fantastické muffiny s čokoládou .

Na prípravu muffín môžeme zvoliť aj múku špaldovú. Múka špaldová – zdravšia a výživnejšia, ale aj hutnejšia. Vždy z nej uberieme, aby neboli koláčiky príliš tuhé. Pri príprave odoberieme 1-2 vrchovaté polievkové lyžice z uvedeného množstva. Ak máme originál plech na muffiny, otvory vystelieme papierovými košíčkami, naplníme cestom. Muffiny upečieme. Po upečení koláčiky vyberieme, plech necháme chvíľu vychladnúť. Tak postup opakujeme. Poukladáme košíčky, navrstvíme cesto, a upečieme druhú dávku fajnových domácich muffín.

Čučoriedky – jedno z najzdravších ovocí na svete. Obsahujú vitamíny A, E, C a vitamíny skupiny B. Bohaté na minerály – vápnik, zinok, železo, kremík, mangán, jód, fosfor, meď a horčík. Okrem toho majú vysoký obsah vlákniny, kyseliny listovej a betakaroténu. Čučoriedky odvodňujú, zbavujú telo toxických látok, upokojujú nervy, tlmia bolesti, pomáhajú pri menštruačných bolestiach. V chutných sladkých koláčikoch sa úžasne vynímajú, dodajú potrebné živiny.

Dobrá rada. Na čučoriedkové muffiny môžeme pridať čučoriedky čerstvé, ale aj mrazené. Pri mrazenom ovocí pečieme muffiny o cca 3-5 minút dlhšie, aby sa muffiny dobre prepiekli. Najlepší je spodný a dolný ohrev, aby pekne narástli. Kto má rád čokoládu, môže pridať do ceta aj kúsky obľúbenej pochúťky.

1 hrnček = 300 ml

Kroky

1
Hotové

V jednej miske si zmiešame spolu suché ingrediencie (múku, kryštálový a vanilkový cukor, prášok do pečiva), v druhej miske dobre vymiešame zasa ingrediencie mokré (vlažné mlieko, vajcia, olej). Tak zmiešame spolu suché i mokré ingrediencie do vláčneho voňavého muffinkového cesta, postačí aj varecha.

2
Hotové

Plech na muffiny vystelieme papierovými košíčkami. Ja som zvolila plech s 12 otvormi. Košíčky plníme cestom nie úplne do vrchu, trošku pod okraj košíčka. Tak do košíčkov s cestom ukladáme čučoriedky čerstvé, ktoré sme si vopred umyli a osušili. Zvoliť môžeme aj čučoriedky mrazené. Muffiny si upečieme.

3
Hotové

Čučoriedkové muffiny pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180 st. C 15 minút - podľa potreby. Pri mrazených čučoriedkach trvá pečenie trošku dlhšie, cca 20 minút. Ak máme iba jeden plech, muffiny po upečení vyberieme, plech necháme vychladnúť, postup opakujeme. Z celej dávky upečieme 24 kusov.

Martina

Pizza tyčinky
predchádzajúci
Pizza tyčinky z lístkového cesta, RECEPT
Sirup zo smrekových výhonkov
ďalšií
Sirup zo smrekových výhonkov pre deti RECEPT
Pizza tyčinky
predchádzajúci
Pizza tyčinky z lístkového cesta, RECEPT
Sirup zo smrekových výhonkov
ďalšií
Sirup zo smrekových výhonkov pre deti RECEPT

Pridajte svoj komentár