0 0
Pudingový dezert do pohára, recept na dezert VALENTÍN

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
1 ks Puding 40 g - vanilkový, čokoládový, ovocný alebo Zlatý klas
6 dl Mlieko
2 ks Kyslá smotana alebo hustý biely jogurt -400 g, 1 ks do pudingu, 1 ks k ovociu
Kryštálový cukor podľa chuti
2 ks Vanilkový cukor 1 ks do pudingu, 1 ks do kyslej smotany
Ovocie podľa chuti a potreby
1 hrsť Piškóty alebo sušienky - karamelové, maslové
NA ZDOBENIE
Čokoláda čokoládové ozdoby, nasekaná čokoláda alebo Granko
Bylinky lístky medovky alebo mäty

Nutričné informácie

1
Porcia
190
kcal

Pudingový dezert do pohára, recept na dezert VALENTÍN

Tip pre vás. Pri intolerancii na lepok, na prípravu pudingového dezertu zvolíme bezlepkové sušienky. Pri intolerancii na laktózu, zasa mlieko a kyslú smotanu bez laktózy. Dezert do pohára VALENTÍN, sladká dobrota pre celú rodinu.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA ZDOBENIE

Popis:

Zdieľať

Pudingový dezert do pohára, recept na lahodný dezert s pudingom a kyslou smotanou. Tento dezert je skvelý na Valentína, ak chceme prekvapiť svoju polovičku, a nemáme veľa času. Sladké maškrtenie nielen na Valentína.

Dezerty bez pečenia, chutné sladké dobroty do pohárov obľubujeme viacerí, pretože sú rýchle a jednoduché. Keď ich vrstvíme do sklenených pohárov na stopke, vyzerajú veľmi efektne. Čo poviete? Fantastický pudingový dezert, nenáročný recept aj pre začiatočníkov.

Na prípravu pudingového dezertu zvolíme obľúbený puding – vanilkový, čokoládový, ovocný, môžeme aj Zlatý klas. Sušienky pridáme karamelové, maslové, perníkové a ovocie? Aké máme, alebo ktoré máme najradšej. Výborné sú jahody, maliny, čučoriedky, banány.

Dobrá rada. Pudingový dezert do pohára chutí najlepšie dobre vychladený. Zdobíme ho podľa fantázie. Je úžasne svieži, vyzerá nádherne. Poteší chuťové poháriky aj tých najväčších maškrtníkov.

Kroky

1
Hotové

Pripravíme si puding podľa návodu, použijeme však o 1 dl mlieka viac. Cukor pridáme podľa chuti, prisypeme aj 1 ks vanilkového cukru. Uvarený puding necháme mierne vychladnúť. Do vlažného pudingu primiešame kyslú smotanu (biely jogurt).

2
Hotové

A lahodný pudingový krém na prípravu dezertu máme hotový. Do pohárov nadrobíme obľúbené sušienky. Tak vrstvíme pudingový krém, nie však úplne do vrchu, iba do 2/3 pohára, pretože príde ešte kyslá smotana (jogurt).

3
Hotové

Do druhej kyslej smotany - hustého bieleho jogurtu primiešame druhý vanilkový cukor. Ovocie podľa výberu nakrájame, čučoriedky a maliny nemusíme. Smotanu s ovocím premiešame, ak je ovocie kyslejšie, môžeme pridať cukor.

4
Hotové

Na pudingový krém navrstvíme smotanu s ovocím. Poháre zdobíme rozmrvenými piškótami či sušienkami, ovocím, čokoládovými ozdobami, môžeme posypať Grankom. Keď pridáme aj lístok mäty, medovky - máme dokonalý dezert.

5
Hotové

Z tohto množstva ingrediencií pripravíme 6-8 dezertov. Záleží to samozrejme od veľkosti pohárov, aké veľké porcie chceme mať. Pudingový dezert s kyslou smotanou chutí najlepšie dobre vychladený, je lahodný a svieži. Skúsite?

Martina

Púpavový med
predchádzajúci
Púpavový med, AKO pripraviť púpavový med
Hugo drink
ďalšií
Hugo drink recept, ako sa robí drink HUGO
Púpavový med
predchádzajúci
Púpavový med, AKO pripraviť púpavový med
Hugo drink
ďalšií
Hugo drink recept, ako sa robí drink HUGO

Pridajte svoj komentár