0 0
Bounty tyčinky bez Salka, domáci RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
200 g Strúhaný kokos
300 ml Šľahačková smotana 31%, 33% alebo aj 36% - podľa výberu
3 PL Kokosový olej PL/polievková lyžica, môže byť aj roztopené maslo
4 PL Med PL/polievková lyžica - alebo podľa chuti, môžeme pridať aj práškový cukor či mletý trstinový cukor
NA ČOKOLÁDOVÚ POLEVU
150 g Čokoláda čokoláda s obsahom kakaa min. 52 %, môže byť čokoláda horká, mliečna či biela
3 PL Kokosový olej PL/polievková lyžica - alebo olej
NA POSYPANIE BOUNTY TYČINIEK
podľa potreby Strúhaný kokos môžu byť aj kokosové plátky

Nutričné informácie

1
Porcia
240
kcal

Bounty tyčinky bez Salka, domáci RECEPT

Tip pre Vás. Naše domáce bounty tyčinky sú zdravšie, pretože neobsahujú Salko. Na osladenie pridáme med podľa chuti - sladkosti. Môžeme zvoliť i práškový cukor či mletý trstinový cukor, ale med je určite zdravšia forma sladenia.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA ČOKOLÁDOVÚ POLEVU

  • NA POSYPANIE BOUNTY TYČINIEK

Popis:

Zdieľať

Bounty tyčinky bez Salka – domáci recept. Rýchla sladká pochúťka bez pečenia, recept i na poslednú chvíľu. Milujete klasické bounty tyčinky? Skúste vynikajúce domáce – tie naše. Vo vnútri úžasne šťavnaté, zvonku fajnovo chrumkavé. Dokonalá kokosová dobrota bez lepku, skvelé tyčinky z kokosu bez výčitiek.

Vedeli ste? Kokos neobsahuje žiaden pridaný cholesterol. Zvyšuje tvorbu zdravého cholesterolu, posilňuje imunitu, má antibakteriálne účinky. Obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály a ďalšie živiny. Vitamíny – C, E a vitamíny skupiny B. Minerály – meď, selén, železo, horčík, fosfor, mangán. Z kokosu sa vyrába aj cukor, mlieko, olej i múka.

Hľadáte recepty so strúhaným kokosom? Naše výborné kokosové ježe – Váš najobľúbenejší recept, fantastické koka sušienky , najlepšie kokosové pusinky bez lepku . Skvelé kokosové koláčiky na Vianoce ako stvorené.

Dobrá rada. Na osladenie bounty tyčiniek zvolíme med (zdravšia verzia) alebo práškový či mletý trstinový cukor. Domáce bounty tyčinky bez Salka obaľujeme v čokoláde. Môžeme vybrať čokoládu horkú, mliečnu, ale aj bielu. Kokosový olej – vynikajúci do kokosovej hmoty, ale i na čokoládovú polevu. Ak kokosový olej nemáme, pridáme – do bounty hmoty roztopené maslo, na polevu obyčajný olej.

množstvo ingrediencií v recepte = 20 ks bounty tyčiniek alebo 40 ks bounty kociek

Kroky

1
Hotové

Strúhaný kokos nasypeme do väčšieho hrnca, prilejeme šľahačkovú smotanu. Pridáme aj kokosový olej (roztopené maslo). Hmotu varíme na nízkom stupni, aby sa kokos so smotanou a olejom spojili. Na osladenie pridáme tekutý med podľa chuti. Namiesto medu je vhodný aj práškový cukor (mletý trstinový cukor).

2
Hotové

Pripravíme menší plech alebo sklenenú misku veľkosti cca 20x30 cm. Misku vystelieme papierom na pečenie (papier najskôr v rukách pokrčíme, zmäkčíme ho - ľahšie ho tak rozprestrieme). Hotovú kokosovú hmotu rovnomerne rozvrstvíme, dobre zatlačíme. Môžeme to urobiť malých valčekom alebo čistými rukami.

3
Hotové

Kokosovú hmotu na domáce bounty tyčinky uložíme do mrazničky na 3 hodiny, aby hmota stuhla. Tuhú kokosovú hmotu vyklopíme a ihneď s ňou pracujeme. Krájame kokosové tyčinky alebo kocky, ktoré dotvarujeme mokrými rukami. Ide to rýchlo. Bounty tyčinky uložíme ešte do chladu. Pripravíme čokoládovú polevu.

4
Hotové

Dokonalá čokoládová poleva. Nad parou v miske roztopíme čokoládu (môžeme tmavú, mliečnu alebo bielu) spolu s kokosovým olejom (olejom). Tak necháme čokoládovú polevu mierne vychladnúť, môžeme ju dať na chvíľu do chladničky. Jednotlivé kúsky - bounty tyčinky postupne máčame v čokoládovej poleve.

5
Hotové

Domáce bounty tyčinky ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie alebo na mriežku. Kokosové tyčinky môžeme ešte posypať strúhaným kokosom alebo dozdobiť plátkami kokosu - podľa fantázie. Šťavnaté kokosové tyčinky dáme do chladu, aby čokoláda dobre stuhla, bude úžasne chrumkavá.

6
Hotové

A domáce bounty tyčinky máme hotové. Uložíme ich do uzatvárateľnej dózy alebo boxu. Je vhodné ich ukladať na papier na pečenie, aby sa zospodu neprilepili. Skladujeme ich vždy v chladničke (v chlade), aby boli svieže - vo vnútri úžasne šťavnaté, zvonka fajnovo chrumkavé. Kokosová maškrta.

Martina

Domáca majonéza bez vajec
predchádzajúci
Najlepšia domáca majonéza bez vajec, top RECEPT
Bryndzová pomazánka
ďalšií
Najlepšia bryndzová pomazánka – TOP recept
Domáca majonéza bez vajec
predchádzajúci
Najlepšia domáca majonéza bez vajec, top RECEPT
Bryndzová pomazánka
ďalšií
Najlepšia bryndzová pomazánka – TOP recept

Pridajte svoj komentár