0 0
Sirup zo smrekových výhonkov pre deti RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
Smrekové výhonky najlepšie dlhé cca 3 cm, maximálne však 5 cm
Kryštálový cukor cukor trstinový, alebo med - podľa potreby
Citrón najlepšie v BIO kvalite, alebo citrón ošúpaný

Nutričné informácie

1
Porcia
330
kcal

Sirup zo smrekových výhonkov pre deti RECEPT

Tip pre vás. Ihličnany majú naozaj veľmi silný liečivý účinok. Nech sa páči, overený recept na domáci sirup proti kašľu nielen pre deti takmer zadarmo podľa receptu našich babičiek. Zdravie z prírody od Receptov pre Vás.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Sezónny recept
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

Popis:

Zdieľať

Sirup zo smrekových výhonkov pre deti – RECEPT. Liečivý sirup zo smrekových výhonkov pre celú rodinu, úžasný proti kašľu, nádche, skvelý na imunitu, vynikajúci pri liečbe reumy. Jednoduchý, rýchly a lacný recept našich babičiek.

Svetlozelené smrekové výhonky zbierame na začiatku apríla až do konca mája v čistom prostredí. Výhonky z ihličnanov majú obrovské množstvo vitamínu C, obsahujú vitamín A, minerálne látky, triesloviny, flavonoidy, živicu, éterické oleje. Zo smrekových výhonkov môžeme pripraviť aj osvedčenú tinktúru proti bolesti . Ak výhonky nemáme a trápi nás kašeľ, tu je náš recept na overený domáci cibuľový sirup .

Dobrá rada. Na prípravu domáceho sirupu proti kašľu budeme potrebovať mladé smrekové výhonky ideálne 3 cm veľké, maximálne však 5 cm dlhé. Cukor – kryštálový či trstinový, môžeme pridať aj med. Plátky citróna v BIO kvalite, alebo citróny, ktoré ošúpeme. Cukor pridávame vždy podľa potreby, záleží aké množstvo smrekových výhonkov máme. Výhonky musia byť dôkladne prekladané cukrom, aby sa mohli liečivé účinky ihličnanov dobre uvoľniť. Hygiena – veľmi dôležitá, aby sa liečivý sirup zo smrekových výhonkov nepokazil.

DÁVKOVANIE

proti kašľu 1/2-1 lyžička 3x denne

preventívne 1 lyžička denne

1 porcia = 100 g

Kroky

1
Hotové

Smrekové výhonky zbierame na čistých odľahlých miestach, mimo ciest. Výhonky prepláchneme studenou vodou, necháme odkvapkať. Potom ich ešte jemne osušíme papierovým obrúskom. Pripravíme si čisté, dobre uzatvárateľné poháre - šrubovacie, alebo poháre s klipom. Nezabúdame na hygienu - čisté ruky a pomôcky, aby sa nám sirup nepokazil. Je to naozaj veľmi dôležité.

2
Hotové

Najvhodnejšie sú smrekové výhonky približne 3 cm dlhé, maximálne však 5 cm. Dlhšie výhonky nie sú na domáci babičkovský sirup vhodné. Na prípravu sirupu zo smrekových výhonkov budeme potrebovať cukor kryštálový či trstinový, môžeme zvoliť aj zdravší med. Citróny použijeme v BIO kvalite, inak treba citróny ošúpať. Citróny dôkladne umyjeme, osušíme, nakrájame na tenké plátky.

3
Hotové

Do čistých pohárov striedavo prekladáme pripravené smrekové výhonky, cukor (med) a citrónové plátky. Nezabúdame na dostatočné množstvo cukru (medu), aby sa mohli zdraviu prospešné živice a silice zo smrekových výhonkov dôkladne uvoľniť. Vrstvenie vždy ukončíme cukrom (medom). Naplnené poháre dobre uzavrieme, môžeme uzavrieť aj celofánom a gumičkou.

4
Hotové

Smrekové výhonky necháme odležať na teplom a slnečnom mieste (parapete okna) cca 3 týždne. Občas premiešame čistou lyžicou, ak by výhonky vyplávali na povrch. Postupne sa bude tvoriť hnedastý sirup. Hotový sirup precedíme cez gázu do čistých pohárov. Tie dobre uzavrieme a skladujeme v chladničke. Užívame proti kašľu 1/2-1 lyžičku 3x denne, preventívne 1 lyžičku denne.

Martina

Čučoriedkové muffiny
predchádzajúci
Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT
Šatôčky z lístkového cesta
ďalšií
Šatôčky z lístkového cesta s lekvárom RECEPT
Čučoriedkové muffiny
predchádzajúci
Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT
Šatôčky z lístkového cesta
ďalšií
Šatôčky z lístkového cesta s lekvárom RECEPT

Pridajte svoj komentár