0 0
Pizza tyčinky z lístkového cesta, RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
1 bal. Lístkové cesto chladené 300 g balenie (podľa balenia)
6 PL Kečup PL/polievková lyžica alebo podľa potreby, zvoliť môžeme aj paradajkové pyré
Pizza korenie podľa chuti a potreby
6 plátkov Dusená šunka alebo podľa potreby
6 plátkov Tvrdý syr alebo podľa potreby
NA POTRETIE
1 ks Vajce rozšľahané vajce
NA POSYPANIE
Pizza korenie alebo sušená bazalka či oregano, môže byť aj sezam

Nutričné informácie

1
Porcia
486
kcal

Pizza tyčinky z lístkového cesta, RECEPT

Tip pre vás. Pizza tyčinky z lístkového cesta si môžeme pripraviť aj bez šunky, postačí strúhaný syr (podľa obľuby, môže byť aj viacero druhov), kečup či paradajkové pyré, pizza korenie.

Vlastnosti:
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA POTRETIE

  • NA POSYPANIE

Popis:

Zdieľať

Pizza tyčinky z lístkového cesta. Jednoduchý a rýchly recept na skvelú slanú dobrotu pre celú rodinu. Vyskúšajte aj naše vínové koláčiky na slano, nech sa páči.

Jednohubky fantastické na rodinné oslavy, firemné párty i klasického Silvestra. Pochúťky z lístkového cesta – veľmi obľúbené a žiadané. Pripraviť ich môžeme na sladko, ale aj na slano. Každému podľa vlastnej chuti. Dnes je to novinka na slané tyčinky.

Dobrá rada. Na prípravu pizza tyčiniek môžeme zvoliť šunku dusenú, údenú, ale aj salámu – podľa výberu a chuti. Na potretie – vhodný kečup i paradajkové pyré. Pridáme i pizza korenie alebo sušenú bazalku, aj sušené oregano. Ak tyčinky nakrájame radielkom so zúbkami, tyčinky budú krajšie, také vlnkovité.

Ak chceme viac pizza tyčiniek, potrebujeme 2 chladené lístkové cestá. Mrazené lístkové cesto má väčšiu gramáž, musíme ho však vopred rozmraziť, rátame s dlhším časom na prípravu.

Množstvo ingrediencií v recepte = 2-3 porcie

Kroky

1
Hotové

Na prípravu pizza tyčiniek môžeme zvoliť lístkového cesto chladené, už vyvaľkané, ktoré je na prípravu najrýchlejšie. Môžeme si vybrať aj mrazené lístkové cesto. To je potrebné po rozmrazení vyvaľkať natenko. Na plát lístkového cesta natrieme kečup alebo paradajkové pyré, bohato ho posypeme pizza korením, alebo aj sušenou bazalkou, oreganom (iným obľúbeným korením). Na polovicu cesta - na dĺžku pridáme na malé rezančeky nakrájanú šunku a syr.

2
Hotové

Syr - podľa chuti a výberu môžeme aj nastrúhať. Vhodné sú rôzne druhy - gouda, eidam, ale aj mozzarella či niva. Hornú polovicu cesta (kde sme nepridali šunku a syr) preložíme na spodnú časť - natretou časťou oproti. Spolu popritláčame. Tak krájame tenké obdĺžniky - prúžky približne 1,5 cm široké. Jednotlivé kúsky zopár krát - 2x, alebo aj 3x pretočíme do špirálky. Ja som piekla tyčinky hrubšie, stočila som ich iba na 2x. Pripraviť si môžeme rôzne veľkosti, tvary.

3
Hotové

Lístkové pizza tyčinky ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie, nie príliš blízko seba, pretože pri pečení trošku narastú. Jednotlivé pizza tyčinky potrieme rozšľahaným vajíčkom, posypeme ešte pizza korením. Tyčinky pečieme pri teplote 190-200 st. C približne 10-15 minút dozlatista - podľa potreby (rúry). Z tohto množstva ingrediencií upečieme približne 15 tyčiniek (podľa veľkosti), množstvo pre 3 osoby. Záleží, na akú príležitosť si ich chceme upiecť.

Martina

Hovädzia roštenka
predchádzajúci
Výborná hovädzia roštenka, TOP recept
Čučoriedkové muffiny
ďalšií
Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT
Hovädzia roštenka
predchádzajúci
Výborná hovädzia roštenka, TOP recept
Čučoriedkové muffiny
ďalšií
Čučoriedkové muffiny hrnčekové, rýchly RECEPT

Pridajte svoj komentár