0 0
Jednoduché plnené čokoládové oblátky, mamičkin RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
250 g Maslo
100 ml Mlieko
250 g Práškový cukor
1 PL Kakao
1 ks BB puding 250 g
1 ks Tortové oblátky 150 g

Nutričné informácie

1
porcia
230
kcal

Jednoduché plnené čokoládové oblátky, mamičkin RECEPT

Tip pre vás: Ako sa robí vodný kúpeľ? Do väčšieho hrnca pridáme menší hrniec s ušami, aby bol hrniec pevný. Do spodného hrnca pridáme vodu. Varom sa tvorí para, ktorá roztopí suroviny v menšom hrnci. Vody nesmie byť priveľa, ani primálo. Medzi hrncami musí byť priestor, aby vznikla para.

Vlastnosti:
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sladké
  • Večierky a akcie
Kuchyňa:

Ingrediencie:

Popis:

Zdieľať

Plnené čokoládové oblátky. Nepečiete a máte veľkú chuť na sladké? Mám pre vás super tip na nepečenú maškrtu. Tortové oblátky stačí naplniť lahodným čokoládovým krémom, nechať vytuhnúť a máme hotovo. Vyskúšajte. Moja mamka nám ich často robievala, lebo sú naozaj úžasné. Keď odležia v chlade dva dni, dokonalá pochúťka. Plnené čokoládové oblátky su skvelé.

Dobrá rada: Oblátky môžeme zvoliť obdĺžnikové, ale aj okrúhle. Ak naplnené oblátky potrieme po celom povrchu zvyšným krémom alebo čokoládovou polevou, dozdobíme podľa vlastnej fantázie, vykúzlime nádhernú nepečenú tortu, ktorá isto poteší.

Kroky

1
Hotové

Vo vodnom kúpeli necháme roztopiť maslo s cukrom. Tak pridáme mlieko, kakao a BB puding. Túto čokoládovú hmotu miešame nad parou približne 15 minút, suroviny sa spoja.

2
Hotové

A krém je hotový. Lahodný krém necháme mierne vychladnúť. Čokoládovým krémom potierame oblátky po celej ploche. Na každú oblátku rozvrstvíme 2 plné polievkové lyžice.

3
Hotové

Pritlačíme ďalšiu oblátku, opäť vrstvíme krém. Oblátky pritláčame preto, aby krém priľnul. Postupne striedavo ukladáme na seba oblátky a krém. Krém si rozdelíme podľa potreby.

4
Hotové

Trošku krému si môžeme odložiť na dozdobenie. Plnenie ukončíme oblátkou. Na naplnené oblátky dáme drevenú dosku a knihu na zaťaženie. Oblátky necháme 2 hodiny vytuhnúť

5
Hotové

Čokoládový krém oblátky spojí, oblátky aj jemne zmäknú. Hotovo. Čokoládové oblátky dozdobíme. Vrchnú oblátku potrieme zvyšným krémom alebo polejeme čokoládovou polevou.

6
Hotové

Krém posypeme strúhaným kokosom alebo nasekanými orieškami. Čokoládové oblátky môžeme dozdobiť aj preosiatym kakaom. Krájame ich na malé keksíky rôznych tvarov.

Martina

tvarohovo-smotanový dezert
predchádzajúci
Tvarohovo-smotanový dezert s ovocím, recept do pohára
domace leco
ďalšií
Čerstvé domáce lečo, ktoré si zamilujete
tvarohovo-smotanový dezert
predchádzajúci
Tvarohovo-smotanový dezert s ovocím, recept do pohára
domace leco
ďalšií
Čerstvé domáce lečo, ktoré si zamilujete

2 Komentáre Skryť komentáre

Pridajte svoj komentár