0 0
Zemiakovo mrkvové pyré ako príloha – RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
8 ks Zemiaky stredná veľkosť
4 ks Mrkva stredná veľkosť
NA ZJEMNENIE
30 g Maslo najlepšie maslo ghee, môžeme aj vynechať
Mlieko podľa chuti a potreby, môžeme aj vynechať
Šľahačková smotana podľa chuti a potreby, môžeme aj vynechať
NA DOCHUTENIE
Soľ podľa chuti
Mleté čierne korenie podľa chuti, môžeme aj vynechať

Nutričné informácie

1
Porcia
150
kcal

Zemiakovo mrkvové pyré ako príloha – RECEPT

Tip pre vás. Na prípravu zemiakovo mrkvového pyré (kaše) zvolíme pomer zeleniny 1:1, čiže polovica zemiakov a polovica mrkvy. Keď dáme viac mrkvy, zeleninové pyré bude trošku sladšie. Ak chceme pyré ešte chutnejšie, pridáme voňavú cibuľu opraženú na masle.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA ZJEMNENIE

  • NA DOCHUTENIE

Popis:

Zdieľať

Zemiakovo mrkvové pyré – zemiakovo mrkvová kaša, zdravý recept. Skvelá chutná a výživná príloha bez lepku, vhodná pri zdravom stravovaní, ale aj mnohých diétach. Vyskúšate?

Prílohy zo zemiakov a mrkvy – fantastické k mäsovým i zeleninovým jedlám, pokrmom z rýb, ale aj tak bez všetkého ako zbožňuje naša Dendy. Ľahko stráviteľné lahodné zeleninové pyré, ktoré chutí vynikajúco. Rýchla a lacná zemiakovo mrkvová kaša – nabitá vitamínmi a minerálmi.

Mrkva – oranžová kráľovná zdravia. Bohatý zdroj betakaroténu, ktorý sa v ľudskom tele mení na vitamín A. Mrkvička plná vitamínov B, C, D, E, významný zdroj minerálov a stopových prvkov. Obsahuje horčík, vápnik a železo. Má aj mnoho vlákniny a antioxidantov, minimum cukrov a tukov. Výborne chutí surová i varená. Tepelnou úpravou uvoľní mrkva minerály a živiny omnoho jednoduchšie.

Zemiaky – tradičné a veľmi obľúbené. Obsahujú až 80 % vody, bohaté na škroby. Z vitamínov majú zastúpenie vitamín A, B1, B2, B6, veľké množstvo vitamínu C. Minerály – zinok, horčík, vápnik, draslík, fosfor, železo, má aj dostatok vlákniny. Ak budeme zemiaky konzumovať pravidelne, ochránime našu pokožku, podporíme nižší krvný tlak, pokojnejší spánok, posilníme aj zdravé srdce a zrak.

Dobrá rada. Na zjemnenie zemiakovo mrkvového pyré je úžasné ghee maslo – zdravé a výživné. Neviete ako ho pripraviť? Tu je recept . Zeleninové pyré môžeme zjemniť aj horúcim mliekom či šľahačkovou smotanou. Do kaše je vhodné pridať tuk, pretože práve niektoré dôležité vitamíny sú rozpustné v tukoch. Ak pridáme aj čerstvé bylinky, doplníme ďalší vitamín C.

množstvo ingrediencií = 5 porcií

Kroky

1
Hotové

Zemiaky a mrkvu ošúpeme, dôkladne umyjeme. Ak máme zeleninu z vlastnej záhradky, je to skvelá voľba. Zemiaky a mrkvu môžeme zvoliť aj kupovanú v BIO kvalite. Zeleninu nakrájame na menšie kúsky, vložíme do hrnca. Pridáme malú lyžičku soli, zalejeme vodou, aby boli kúsky zeleniny prikryté. Pod pokrievkou varíme zemiaky a mrkvu do mäkka. Potom zeleninu zlejeme od vody, ktorú dáme bokom, poslúži nám na zriedenie zdravého pyré.

2
Hotové

Pri FIT verzii nepridávame mlieko ani smotanu, pridáme len trošku masla ghee alebo olivový olej pre uvoľnenie vitamínov. Na zriedenie kaše využijeme vodu z varenia. Ak si kalórie nestrážime, do kaše pridáme maslo a horúce mlieko, trošku smotany, ktorá dodá jemnosť a lahodnosť. Zemiaky s mrkvou stačí poriadne roztlačiť varechou na zemiaky. Môžeme ju vyšľahať ešte mixérom s metličkami, bude pekne nadýchaná. Dochutíme soľou, korením.

Martina

Najlepšie šišky bez kysnutia
predchádzajúci
Najlepšie šišky bez kysnutia – RECEPT
Rýchla tvarohová bublanina
ďalšií
Rýchla tvarohová bublanina, najlepší RECEPT
Najlepšie šišky bez kysnutia
predchádzajúci
Najlepšie šišky bez kysnutia – RECEPT
Rýchla tvarohová bublanina
ďalšií
Rýchla tvarohová bublanina, najlepší RECEPT

Pridajte svoj komentár