• Domov
  • Minútky
  • Šunkové rolky s chrenom – vynikajúci veľkonočný RECEPT
0 0
Šunkové rolky s chrenom – vynikajúci veľkonočný RECEPT

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
10 plátkov Dusená šunka v tvare kocky alebo obdĺžnika
2 PL Chren čerstvý alebo sterilizovaný, alebo aj viac, podľa chuti
200 g Smotanová nátierka
2 PL Kyslá smotana alebo hustý biely jogurt na zjemnenie
2 PL Majonéza môžeme aj vynechať
NA DOCHUTENIE
Soľ iba podľa potreby
Citrónová štava iba podľa potreby

Nutričné informácie

1
Porcia
105
kcal

Šunkové rolky s chrenom – vynikajúci veľkonočný RECEPT

Tip pre vás. Na prípravu chrenovej náplne môžeme zvoliť nastrúhaný chren čerstvý, alebo aj chren sterilizovaný, napríklad so smotanou. Obidve verzie chutia úžasne. Samozrejme, ak obľubujeme chren.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Večierky a akcie
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • NA DOCHUTENIE

Popis:

Zdieľať

Šunkové rolky s chrenom, jednoduché rolky s lahodnou chrenovou náplňou. Vynikajúce predjedlo, pochúťka, ktorá skrášli každý sviatočný veľkonočný stôl. Keď milujeme chren, tieto rolky sú to pravé chrenové.

Chren má prenikavú arómu a výraznú chuť. Je úžasný pre svoje liečivé, antibiotické a antibakteriálne účinky. Obsahuje vitamíny A, B, C, K, z minerálnych látok zasa draslík, sodík, fosfor, vápnik horčík. Chren posilňuje imunitu, podporuje zdravé srdce a dobré trávenie, zabraňuje rakovine, redukuje hmotnosť.

Táto koreňová zelenina je skvelá na prípravu rôznych omáčok, nátierok, podáva sa k párkom, klobáse či údenej šunke. Chren jednoznačne patrí aj k Veľkej noci, vyskúšajte šunkové rolky s chrenovou náplňou, ktoré nesklamú. Čo je dôležité, ich jednoduchá a rýchla príprava.

Dobrá rada. Pre Šunkové rolky s chrenom môžeme zvoliť šunku bravčovú, ale aj hovädziu, morčaciu či kuraciu. Je vhodné použiť hrubšie plátky šunky, rolky budú pevnejšie.

Kroky

1
Hotové

Pripravíme si chrenovú náplň. Do misky pridáme smotanovú nátierku, ktorú vidličkou premiešame, aby bola krémová. Ďalej je to kyslá smotana (biely jogurt), môžeme aj majonézu. Nakoniec primiešame čerstvo nastrúhaný chren, ktorý sme zmiešali s citrónovou šťavou, aby nezhnedol, alebo chren sterilizovaný. Spojíme, môžeme dosoliť.

2
Hotové

Na plátky šunky (v tvare kocky alebo obdĺžnika) rozotrieme chrenovú náplň, cca 2 cm pás na konci necháme voľný, aby sa nám šunková rolka dobre zrolovala, náplň nevytiekla. Šunkovú rolku opatrne zvinieme (začíname časťou s náplňou) až k časti bez náplne, jemne zatlačíme. Vyformujeme pekné rolky, zakončenie šunky necháme dole.

3
Hotové

Rolky s chrenom môžeme ihneď podávať, keď však v chlade vytuhnú, chute sa ešte lepšie prepoja. Šunkovo chrenové rolky podávame s ďalšou zeleninou, dozdobíme ich podľa vlastnej fantázie. Ak máme čas, môžeme ich previazať pažítkou. Výborne doladia veľkonočné misy na studeno, sú fantastické s kváskovým chlebíkom, pečivom.

Martina

VEĽKONOČNÉ vajíčka varené v cibuľovej šupke
predchádzajúci
VEĽKONOČNÉ vajíčka varené v cibuľovej šupke – AKO SA TO ROBÍ
Špenátová roláda
ďalšií
Špenátová roláda so zeleninou, TOP recept na Veľkú noc
VEĽKONOČNÉ vajíčka varené v cibuľovej šupke
predchádzajúci
VEĽKONOČNÉ vajíčka varené v cibuľovej šupke – AKO SA TO ROBÍ
Špenátová roláda
ďalšií
Špenátová roláda so zeleninou, TOP recept na Veľkú noc

2 Komentáre Skryť komentáre

Pridajte svoj komentár