0 0
Sedmokráska – RECEPT na domáci kolagénový olej

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
Sedmokráska podľa potreby
Olej najlepšie rastlinný, lisovaný za studena - podľa potreby

Nutričné informácie

1
Porcia
0
kcal

Sedmokráska – RECEPT na domáci kolagénový olej

Tip pre vás. Do pleťového oleja zo sedmokrásky môžeme pridať aj esenciálne oleje, napríklad eukalyptus, čajovník, rozmarín, ktoré majú taktiež úžasné podporné liečivé účinky.

Vlastnosti:
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Sezónny recept
Kuchyňa:

Ingrediencie:

Popis:

Zdieľať

Sedmokráska – recept na domáci liečivý pleťový kolágenový olej zo sedmokrásky. Semokráskový olej má liečivé a omladzujúce účinky na kožu, úžasný na unavenú pleť, vynikajúci na ošetrenie rán, modrín, popálenín i ekzémov.

Sedmokráska rastie takmer všade – ľahko dostupná bylina. Nájdeme ju skoro v jari, do októbra až novembra. Kvety sedmokrásky odolávajú aj mrazu. Miluje slnko, slnečné miesta. Kvet sedmokrásky dorastá do výšky 5-7 cm. Najliečivejšia je na začiatku jari – mladé a malé kvietky. Podporuje hojenie rán, tvorbu kolagénu – fantastická ako súčasť krémov, masážnych olejov, prísad do kúpeľa, ale aj na obklady. Plnokveté sedmokrásky nie sú vhodné pri liečbe zdravotných problémov.

Ako vyrobiť liečivý a výživný pleťový olej zo sedmokrásky? Stačí nazbierať nádherné kvietky sedmokrásky, a nechať ich macerovať v dostatočnom množstve rastlinného oleja lisovaného za studena na teplom a slnečnom mieste minimálne dva týždne.

Sedmokráska je vhodná na vnútorné i vonkajšie použitie. Vnútorné použitie – ochorenia dýchacích ciest, proti kašľu a zahlieneniu, pôsobí aj protizápalovo. Vonkajšie použitie – prísada do kúpeľov, na prípravu odvarov, krémov i olejov, pri opuchoch.

Dobrá rada. Kvety sedmokrásky musia byť dôkladne zaliate olejom, ponorené, nesmú presahovať, aby sa sedmokráskový olej nepokazil. Pri nesprávnej príprave by mohol omladzujúci kolagénový olej splesnivieť.

Kroky

1
Hotové

Kvety sedmokrásky zbierame za slnečného počasia, najlepšie na čistých a odľahlých miestach. Nazbierané sedmokráskové kvety necháme trošku zvädnúť, kvôli vlhkosti. Vôbec ich neoplachujeme, pretože potrebujeme získať všetky potrebné liečivé látky.

2
Hotové

Na prípravu pleťového oleja je skvelý rastlinný olej lisovaný za studena - slnečnicový, mandľový, ale aj kokosový, alebo iný obľúbený. Skúste napríklad klasický detský olej Aviril. Tak si pripravíme čistú a suchú, najlepšie priesvitnú sklenenú nádobu.

3
Hotové

Do nádoby vložíme kvety, zalejeme olejom a uzavrieme. Kvety musia byť ponorené. Olej so sedmokráskami necháme macerovať na slnečnom mieste (parapete okna) dva týždne, pravidelne pretrasieme. Tak scedíme, používame ako krém či masážny olej.

Martina

Hubová omáčka
predchádzajúci
Vynikajúca hubová omáčka, babičkin RECEPT
Ako sa robí slovenská ryža
ďalšií
Ako sa robí slovenská ryža, najlepší RECEPT
Hubová omáčka
predchádzajúci
Vynikajúca hubová omáčka, babičkin RECEPT
Ako sa robí slovenská ryža
ďalšií
Ako sa robí slovenská ryža, najlepší RECEPT

Pridajte svoj komentár