0 0
MOJITO drink recept – alko aj nealko

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
ALKO MOJITO 2 osoby
1 ks Limetka
2 PL Trstinový cukor PL/polievková lyžica, alebo podľa chuti
6 ks Mäta 6 vetvičiek, prípadne 2 hrste lístkov
Ľad podľa potreby, 1 menší pohár
0,08 dl Biely rum alebo podľa chuti
4 dl Sóda alebo tonik, podľa potreby
NEALKO "VIRGIN" MOJITO 2 osoby
1 ks Limetka
2 PL Trstinový cukor PL/polievková lyžica, alebo podľa chuti
6 ks Mäta 6 vetvičiek, prípadne 2 hrste lístkov
Ľad podľa potreby, 1 menší pohár
0.08 dl Džús môže byť džús citrusový alebo džús jablkový, ale aj tonik, sprite
4 dl Sóda
NA DOZDOBENIE MOJITA
Mäta podľa chuti
Limetka podľa chuti

Nutričné informácie

1
Porcia
180
kcal

MOJITO drink recept – alko aj nealko

Tip pre vás. MOJITO - skvelý letný drink, ktorý v horúcich dňoch dokonale osvieži, svojou nezameniteľnou chuťou poteší všetky zmysly. Nech sa páči, iba pre Vás - alko i nealko verzia. Nealkoholické virgin mojito je vhodné aj pre deti. Môžu Vám pri príprave drinku pomôcť, garantujem, budú nadšené. Čo poviete, vyskúšate?

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske

Ingrediencie:

  • ALKO MOJITO 2 osoby

  • NEALKO "VIRGIN" MOJITO 2 osoby

  • NA DOZDOBENIE MOJITA

Popis:

Zdieľať

MOJITO drink recept – alko aj nealko verzia. Najobľúbenejší a najznámejší drink s rumom pre svoju sviežosť a zaujímavú chuť, pritom úplne jednoduchý. Recept vhodný pre začiatočníkov. Nealkoholické „virgin mojito“ – vhodné aj pre deti. Za pár minút vykúzlime dokonalý barmanský pôžitok.

Pre horúce letné dni je drink mojito (čítame mochito) ako stvorený. Úžasný drink na party, oslavy, opekačky, k bazénu. Možno ste nevedeli, rodiskom mojita je hlavné mesto Kuby – Havana. Poznáme ho na celom svete, vyzerá nielen nádherne, ohuruje svojou chuťou. Ak ho pripravujeme pre viac ľudí, môžeme zvoliť veľký sklenený džbán.

Ako pripraviť dokonalé domáce alkoholické mojito? Potrebujeme tieto ingrediencie:

1. limetky (limetková šťava) – alebo limetkový sirup – dodá sviežu chuť a vôňu

2. trstinový cukor – ďalšia nezameniteľná ingrediencia mojita (trstinový cukor je výraznejší)

3. mäta (vetvičky alebo lístky) alebo mätový sirup – najlepšia je však čerstvá mäta

4. kocky ľadu alebo ľadová drť

5. kvalitný biely rum, najlepšie kubánsky

6. sóda alebo perlivá voda

Pri nealko verzii zameníme rum za džús – pomarančový, jablkový, výborný je Sprite. Variácie mojita? Namiesto limetiek pridáme pomaranče, citróny, alebo maliny, melón či jahody. K tomu prilejem aj vychladený zelený čaj. Dokonalé letné osvieženie podľa vlastnej chuti. Na zdravie všetkým.

Hľadáte ďalšie zaujímavé recepty? Vyskúšajte náš dokonalý drink HUGO ODKLIK, fajnový čučoriedkový likér s rumom ODKLIK, fantastický trnkový likér ODKLIK. Čochvíľa pribudne aj recept na babičkinu bazovicu a vynikajúcu domácu griotku.

Dobrá rada. Nemáme ingrediencie na mojito? V obchodoch kúpime aj originál sirup mojito. Potom pridáme iba kocky ľadu (drť), rum a sódu. Najlepšie však chutí domáci sirup mojito – recept nájdete už čoskoro medzi našimi receptami.

množstvo ingrediencií v recepte = 2 veľké poháre MOJITA (alko alebo nealko verzia)

Kroky

1
Hotové

Pripravíme si sklenené poháre, najvhodnejšie poháre vysoké (poháre na long drink). Veľmi efektné sú poháre na stopke. Do každého pohára pridáme polovicu limetky, ktorú sme si nakrájali na osminky. Keďže limetky pridávame aj so šupkou, dôkladne ich umyjeme teplou vodou. Najlepšie je zvoliť limetky v BIO kvalite. Ak kôru z citrusov nemôžeme, limetku odšťavíme a do mojita pridáme iba limetkovú šťavu. Pripravíme aj mätu, ktorú umyjeme, jemne osušíme papierovým obrúskom.

2
Hotové

Vetvičkami mäty je vhodné buchnúť o stôl, aby sa lepšie uvoľnila jej aróma a chuť. V pohároch si limetku dôkladne rozmačkáme (popučíme) tĺčikom alebo barmanskou lyžicou - ja som použila drevenú naberačku na med. Pridáme cukor. Na prípravu mojita sa požíva trstinový cukor, pretože má výraznejšiu chuť. Keď cukor trstinový nemáme, pridáme cukor kryštálový. Vložíme ešte aj mätu a všetko spolu dôkladne premiešame, už nepučíme. Ak by sa mäta narušila, ostala by nám horká chuť.

3
Hotové

Tak vložíme kocky ľadu či ľadovú drť, približne 1 menší pohár. Pri ALKO verzii prilejeme rum. Ak pripravujeme NEALKO mojito, pridáme džús podľa výberu. Do oboch variácií dolejeme sódu (perlivú vodu). Domáce mojito ochutnáme. Keď je potrebné, primiešame ešte ďalší cukor. Hotový drink mojito ozdobíme vetvičkami mäty a plátkami (kúskami) limetky. Do pohára vložíme vysoké slamky, barmanskú paličku. Mojito drink vyzerá veľmi efektne, chutí fantasticky. Nielen dospelí, ale aj Vaše deti si ho zamilujú.

Martina

Cuketový slaný koláč
predchádzajúci
Cuketový slaný koláč na plech – TOP recept
Medová marináda
ďalšií
Najlepšia medová marináda na mäso RECEPT
Cuketový slaný koláč
predchádzajúci
Cuketový slaný koláč na plech – TOP recept
Medová marináda
ďalšií
Najlepšia medová marináda na mäso RECEPT

Pridajte svoj komentár