0 0
Burizónové guľky – recept so Salkom

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
150 g Kryštálový cukor môže byť aj cukor trstinový
0.5 ks Salko Salko karamelové alebo Salko, ktoré sme si uvarili, aby skaramelizovalo
125 g Maslo 1/2 masla
70 g Burizóny burizóny biele 1 balenie, alebo trošku viac, podľa potreby
INŠPIRÁCIE NA DOCHUTENIE KARAMELOVÝCH GULIEK
50 g Čokoláda čokoláda podľa výberu, min. 52 % kakaa
1 ML Mletá škorica ML/malá lyžička alebo podľa chuti

Nutričné informácie

1
Porcia
65
kcal

Burizónové guľky – recept so Salkom

Tip pre Vás. Burizónové karamelové guľky s čokoládou a škoricou. Ak pridáme do karamelovej hmoty ešte čokoládu a mletú škoricu, pripravíme fantastické voňavé burizónové guľky zaujímavej chuti. Čo tak pripraviť z 1/2 Salka klasické karamelové guľky, a z ďalšej polovice tie s čokoládou a škoricou? Inšpirujte sa.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Ľahko a rýchlo
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

  • INŠPIRÁCIE NA DOCHUTENIE KARAMELOVÝCH GULIEK

Popis:

Zdieľať

Burizónové guľky – recept so Salkom. Ak Vám zvýšilo Salko, tento recept – to pravé karamelové. Burizónové guľky, výborné v kombinácii aj s čokoládou a škoricou. Skúsite? Recepty na poslednú chvíľu, bez pečenia, k tomu i bez lepku – jednoduché recepty pre všetkých, aj pre začiatočníkov.

Skaramelizované Salko. Môžeme ho kúpiť už karamelové, ktoré nevaríme. Ako sa varí Salko? Viete ako správne uvariť klasické Salko, aby skaramelizovalo? Plechovku varíme v dostatočnom,  väčšom množstve vody, musí byť vždy ponorené. Salko varíme 2 hodiny. Chceme ušetriť na energiách, samozrejme aj čas prípravy? Salko varíme iba 1 hodinu, tak hrniec prikryjeme, necháme takto úplne vychladnúť.

Recepty zo Salka, i keď vám zvýši 1/2 Salka. Nech sa páči. Z polovice Salka môžeme pripraviť čokoládové šuhajdy s karamelovou náplňou,  alebo klasické burizónové karamelové guľky . Ak použijeme na guľky celé Salko, nezabúdame, pripravíme až 80 ks – sladkých karamelových guliek. Pri čoko šuhajdách z celého Salka pripravíme okolo 60 ks menších čokoládových košíčkov.

Dobrá rada. Na prípravu burizónových guliek zvolíme Salko klasické alebo Salko karamelové bez varenia. Keď máme Salko klasické – musíme ho povariť, aby skaramelizovalo. Môžeme tak urobiť deň vopred. Guľky držia lepšie tvar, s hmotou sa i ľahšie pracuje.

množstvo ingrediencií v recepte = 40 ks burizónových karamelových guliek

Kroky

1
Hotové

Na kvalitnú panvicu alebo do kvalitného hrnca pridáme kryštálový (trstinový) cukor. Na nízkom stupni ho necháme roztopiť. Tak ho necháme za stáleho miešania skaramelizovať. Robíme to opatrne, dávame pozor, aby sa nám karamel nepripálil. Pripravíme si aj polovicu skaramelizovaného Salka.

2
Hotové

Do horúceho karamelu pridáme skaramelizované Salko. Voňavú hmotu za stáleho miešania prevaríme. Robíme to opatrne, pretože samotný karamel je veľmi horúci, mohli by sme sa popáliť. Karamelovú zmes odstavíme, môžeme pridať ešte aj čokoládu a mletú škoricul. Premiešame, pridáme maslo.

3
Hotové

Karamelovú hmotu dôkladne premiešame, aby sa všetky ingrediencie prepojili do hladkého krému. Tak pridáme biele burizóny, opatrne premiešame. Burizóny sa musia v karamelovej zmesi dobre obaliť. Hmotu necháme mierne vychladnúť, aby sa s ňou dalo pracovať. Mala by byť jemne lepivá.

4
Hotové

Z pripravenej hmoty tvarujeme mokrými rukami guľky. Môžu byť menšie alebo väčšie - podľa chuti a obľuby. V našom recepte sú guľky orecha strednej veľkosti. Hotové karamelové guľky ukladáme na plech, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie alebo alobalom, hotové uložíme do chladu.

5
Hotové

Burizónové karamelové guľky uložíme do uzatvárateľnej dózy. Skladujeme ich v chlade. Ak ich pripravíme s čokoládou a mletou škoricou, získajú nádhernú farbu, budú aj úžasne voňavé. Karamel v kombinácii so škoricou - to je dokonalosť. Naše guľky so Salkom sú bezlepkové. Sladké maškrtenie.

Martina

Čokoládové šuhajdy
predchádzajúci
Čokoládové šuhajdy – RECEPT zo Salka
Domáca majonéza bez vajec
ďalšií
Najlepšia domáca majonéza bez vajec, top RECEPT
Čokoládové šuhajdy
predchádzajúci
Čokoládové šuhajdy – RECEPT zo Salka
Domáca majonéza bez vajec
ďalšií
Najlepšia domáca majonéza bez vajec, top RECEPT

Pridajte svoj komentár