0 0
Sirup z FIALIEK, recept na liečivý fialkový sirup

Zdieľajte to na svojej sociálnej sieti:

Alebo môžete túto adresu URL skopírovať a zdieľať

Ingrediencie:

Upraviť porcie:
3 hrste Fialky kvety jarnej fialky, čím viac, tým lepšie
1 l Voda prevarená vlažná voda
1 kg Kryštálový cukor alebo trstinový cukor
1 ML Kyselina citrónová ML/malá lyžička, môžeme aj vynechať

Nutričné informácie

1
Porcia
3 200
kcal

Sirup z FIALIEK, recept na liečivý fialkový sirup

Tip pre vás. Aby mal fialkový sirup intenzívnu farbu, potrebujeme čo najviac kvetov fialiek. Ich zber je vhodný po daždi. Kvety fialiek na čaj neskladujeme nikdy na svetle, pretože stratia na farbe.

Vlastnosti:
  • Bezlepkové
  • Lacný recept
  • Ľahko a rýchlo
  • Liečivé
  • Sezónny recept
  • Sladké
  • Večierky a akcie
  • Vegetariánske
Kuchyňa:

Ingrediencie:

Popis:

Zdieľať

Sirup z fialiek, recept na liečivý fialkový sirup. Jednoduchá a rýchla príprava, zdravý sirup pre celú rodinu. Nech sa páči. Tu je podrobný fotorecept.

Domáce sirupy obľubujeme, pretože nemajú zbytočné éčka. Dnes mám pre vás recept na sirup z liečivých fialiek. Môžeme si pripraviť aj zdravý a chutný čaj z čerstvých fialiek.

Fialka má jemne sladkavú chuť. Fialky používame na dekorovanie rôznych jedál, hlavne tých na sladko. Kvety fialky využívame aj v kozmetickom priemysle, pretože spomaľujú starnutie – úžasné pri liečbe akné, ekzémovej a suchej, podráždenej pokožke.

Fialka jarná rastie na začiatku jari, má mnoho liečivých účinkov pre naše zdravie. Obsahuje vitamín C, rutín, flavonoidy, saponiny. Je skvelá proti kašľu, zachrípnutí, liečbe reumy, migrény, dny. Podporuje vykašliavanie, zmierňuje bolesti hlavy, migrény, pôsobí močopudne. Napomáha pri horúčke, lebo má chladivý účinok. Čo poviete na skvelý sirup z fialiek?

Dobrá rada. Nezabúdame, kyselina citrónová konzervuje, fialkový sirup tak nemusíme skladovať v chlade. Horúci sirup z fialiek nalievame do pohárov s viečkom, dobre uzavrieme, otočíme dnom hore a necháme vychladnúť. Odložíme na tmavé miesto. Je to najjednoduchší spôsob na uskladnenie. Viečko sa týmto spôsobom pritiahne, sirup vydrží dlhšie. Fialkový sirup môžeme nalievať aj do fliaš a skladovať v chladničke.

 

Kroky

1
Hotové

Na prípravu fialkového sirupu potrebujeme hlavne fialky, ktoré zbierame na čistých miestach. Zbierame len kvety, bez stoniek a listov. Čím viac kvetov, tým krajšia, intenzívnejšia farba fialkového sirupu.

2
Hotové

Po zbere kvety fialiek jemne prepláchneme. Tak ich dáme do hrnca a zalejeme vlažnou prevarenou vodou. Fialky ešte vareškou zamiešame, aby sa kvety do vody ponorili, dobre sa vylúhovali.

3
Hotové

Fialky prikryjeme, necháme lúhovať na chladnom a tmavom mieste minimálne 24 hodín. Tak kvety fialiek dôkladne vytlačíme cez gázu, každú fialovú kvapôčku, aby mal sirup z fialiek čo najviac živín.

4
Hotové

Je vhodné gázu s kvetmi ponárať do vody, stláčať, vytláčať. Dávame pozor, aby nám kvietky ostali v gáze. Potom k výluhu z fialiek pridáme kilogram cukru a fialkový sirup varíme 30 minút.

5
Hotové

Sirup necháme jemne prebublávať, občas premiešame. Nakoniec primiešame kyselinu citrónovú. Horúci sirup nalievame do šrubovacích pohárov, dobre uzavrieme a otočíme dnom hore.

6
Hotové

Sirup necháme vychladnúť. Nemusíme ho skladovať v chlade. Fialkový sirup má zaujímavú chuť, čo je však dôležité, mnoho benefitov pre naše zdravie. Výborne sa hodí do limonád, rôznych nápojov.

Martina

Tvarohové guľky
predchádzajúci
TVAROHOVÉ guľky z 3 ingrediencií, rýchly recept
Chrenovo vajíčková nátierka
ďalšií
CHRENOVO vajíčková nátierka, výživný recept
Tvarohové guľky
predchádzajúci
TVAROHOVÉ guľky z 3 ingrediencií, rýchly recept
Chrenovo vajíčková nátierka
ďalšií
CHRENOVO vajíčková nátierka, výživný recept

Pridajte svoj komentár